kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Zdrowotne właściwości hydroterapii
2017/11/22 15:10:00

Kąpiel pod prysznicem to nie tylko relaks i pielęgnacja. To także czas na poświęcenie uwagi naszemu zdrowiu. Wywołując częste skurcze mięśni, zimna woda jest w stanie wzmocnić ich kondycję i dodać ciału wigoru.

Właściwości lecznicze wykazuje także woda gorąca, bardziej intensywnie oddziałująca na ciało i wpływająca na jego rozluźnienie. Może ona nawet ukoić nerwy i złe samopoczucie. Powinny jej jednak unikać osoby z zaburzeniami krążenia i chorobami serca.

Korzystnie oddziałują również prysznice naprzemienne: raz ciepły, raz zimny. Taka kąpiel powoduje tzw. grę naczyniową: następujący po sobie skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych, pobudza krążenie, poprawia koloryt skóry oraz jej elastyczność.

Niebagatelną rolę w tych zabiegach odgrywa także rodzaj natrysku. Dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym, woda może nie tylko delikatnie zraszać skórę, lecz także - masować ją.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: hydroterapia, masaż, prysznic, woda


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»