kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Zdrowotne właściwości hydroterapii
2017/11/22 15:10:00

Kąpiel pod prysznicem to nie tylko relaks i pielęgnacja. To także czas na poświęcenie uwagi naszemu zdrowiu. Wywołując częste skurcze mięśni, zimna woda jest w stanie wzmocnić ich kondycję i dodać ciału wigoru.

Właściwości lecznicze wykazuje także woda gorąca, bardziej intensywnie oddziałująca na ciało i wpływająca na jego rozluźnienie. Może ona nawet ukoić nerwy i złe samopoczucie. Powinny jej jednak unikać osoby z zaburzeniami krążenia i chorobami serca.

Korzystnie oddziałują również prysznice naprzemienne: raz ciepły, raz zimny. Taka kąpiel powoduje tzw. grę naczyniową: następujący po sobie skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych, pobudza krążenie, poprawia koloryt skóry oraz jej elastyczność.

Niebagatelną rolę w tych zabiegach odgrywa także rodzaj natrysku. Dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym, woda może nie tylko delikatnie zraszać skórę, lecz także - masować ją.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: hydroterapia, masaż, prysznic, woda


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »