kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Joga - co to takiego?
2016/10/27 22:40:00

Modę na jogę zapoczątkowały gwiazdy takie jak Madonna, Sting, czy Gwyneth Paltrow i wielu z nas kojarzy się ona właśnie z ekskluzywną rozrywką wyższych sfer. Co to jest joga? Mylą się ci, którzy uważają że to tylko kilka nieskomplikowanych ćwiczeń relaksacyjnych Jest to system łączący ćwiczenia rozciągające i oczyszczające ciało oraz medytację. To, co z pozoru wydaje się proste - kontrola swojego oddechu (pranajama) wymaga wiele cierpliwości, czasu, wytrwałości i wysiłku.

Coraz wyraźniej zaczynamy dostrzegać, że istnieje coś poza światem materialnym i fascynacja jogą wynika właśnie z tęsknoty człowieka za tym, co naprawdę istotne, niezbadane, gdyż czujemy intuicyjnie, że najważniejsze jest tak naprawdę poza nami, niewidoczne dla naszych zmysłów.

Wiecznie zabiegani, niecierpliwi zatraciliśmy kontakt z sobą, nie umiemy się komunikować ze swoim ciałem. Całkowicie oddani pracy, pogoni za pieniądzem nie mamy czasu ani ochoty na chwilę refleksji, zastanowienia za czym tak naprawdę gonimy, co jest dla nas tak naprawdę ważne. I któregoś dnia pomimo dobrze płatnej pracy, pięknie urządzonego domu, zagranicznych wakacji zaczynamy czuć duchową i emocjonalną pustkę, uświadamiamy sobie jak jałowe jest nasze życie.

Nic więc dziwnego, że ludzie Zachodu coraz częściej zaczynają szukać inspiracji i pocieszenia w różnego rodzaju wschodnich filozofiach, religiach a nawet sektach. Nauczyciele jogi podkreślają, że nie jest ona sprzeczna z żadną religią, nie trzeba także spełniać żadnych specjalnych kryteriów, gdyż ćwiczenia są zróżnicowane - dla osób o rożnych predyspozycjach fizycznych i psychicznych, Tak więc osobę nerwową joga wyciszy, spokojnej doda energii, pomoże zmniejszyć stres, ból.

Jakie są korzyści płynące z tej filozofii? Rozwój osobisty i duchowy, poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego oraz ogólnego samopoczucia. Systematyczne ćwiczenia poprawiają odporność, nasze ciało staje się odprężone i dotlenione a my czujemy się młodziej i optymistycznej patrzymy na świat. Głębsza praktyka tego systemu natomiast z pewnością nauczy nas asertywności i samodyscypliny, a także równowagi i opanowania.

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: SPA, SPA&Wellness, jesień, joga, masaże, wellness, zabiegi spa