kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Masaż podwodny
2007/1/31 10:19:10

Hydroterapia (wodolecznictwo) wykorzystuje do celów leczniczych i profilaktycznych wodę o różnej temperaturze i pod różnym ciśnieniem. W czasie zabiegów wodnych działa na chorego szereg czynników, tj. termiczny, hydrostatyczny i mechaniczny.

Przykładem jest masaż podwodny. Zabieg wykonuje się na pacjencie wygodnie ułożonym w dużej wannie lub w małym basenie kąpielowym. Masaż podwodny wykonujemy strumieniem wody. Może on obejmować tylko poszczególne części ciała lub całe ciało. Wykonuje się go w ułożeniu pacjenta na grzbiecie, na brzuchu i na boku. Strumień wody prowadzi się zgodnie z kierunkiem krążenia żylnego, wzdłuż przebiegu mięśni lub ruchami okrężnymi nad dużymi mięśniami. Można stosować do natrysku podwodnego wodę zimna, gorącą lub o zmiennej temperaturze.

Masaż podwodny działa uspakajająco i relaksująco, powoduje zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Polecany jest osobom z nerwicą, nerwobólami, gośćcem, po złamaniach, przy bólach kręgosłupa. Można podczas zabiegu zastosować olejki eteryczne. Taka przyjemna kąpiel kosztuje w salonie SPA ok. 15-20 zł.Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: hydroterapia, masaż podwodny, naczynia krwionośne, olejki aromatyczne


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»