kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Sposób na domowe Spa
2008/9/21 0:00:00

Przy dzisiejszym trybie życia wielu kobietom brakuje chwil, które mogłyby poświęcić na dbanie o siebie, swoje ciało i duszę. Domowe Spa to idealny sposób, by zrelaksować się bez ponoszenia wysokich kosztów i utraty cennego czasu.

„SPA & Wellness” to bardzo dziś popularne hasło. SPA to skrót od łacińskiego „sanitas per aquam” - czyli zdrowie dzięki wodzie lub zdrowie poprzez wodę. SPA to szereg zabiegów stosowanych na ciało związanych z wodą. Termin wellness odnosi się zaś do prowadzenia zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę. Nowoczesne ośrodki typu „SPA & Wellness” proponują holistyczne podejście do zdrowia fizycznego i psychicznego.

To miejsca, gdzie w ciszy i spokoju można skupić się wyłącznie na sobie i swoich potrzebach, poddając się zabiegom pielęgnacyjnym, próbując zdrowych potraw oraz aktywnie wypoczywając. Moda na „SPA & Wellness”, która trwa w Polsce od kilku lat, zyskuje coraz większe rzesze zwolenników. Ośrodki tego typu oferują pełen pakiet usług, który wspomóc ma kobiety przemęczone życiem w dużych miastach, ciało i umysł pań podążających za sukcesem. Ekskluzywne hotele proponują weekendowe lub tygodniowe pobyty, dzięki którym można się zrelaksować i nabrać sił do dalszego funkcjonowania w szybkim i stresującym XXI wieku. Z takiej propozycji mogą korzystać jednak nieliczni. Pobyt w renomowanym SPA to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Na szczęście wraz ze wzrostem zainteresowania tego typu usługami i produktami na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków, które można stosować w domu i osiągnąć podobne rezultaty, jak podczas pobytu w SPA. Świadome swoich potrzeb, aktywne kobiety pragną kosmetyków, które nie tylko zapewnią nawilżenie czy ochronę skóry, ale takich, które kompleksowo zadbają o ich całe ciało i duszę. Więc już dziś wieczorem zaplanuj chwilę relaksu w swojej łazience…

Weź dłuższy prysznic lub kąpiel, ciesz się aromatycznym zapachem kosmetyków – żelu pod prysznic i peelingu, odpręż się. Następnie wsmaruj w ciało odżywczy balsam – nie spiesz się, masuj powoli każdą część ciała, równomiernie rozprowadzając kosmetyk. Po czynnościach pielęgnacyjnych zaparz ziołową herbatę, włącz nastrojową muzykę, zapal świece i w takiej magicznej aurze wycisz się, leżąc na łóżku lub siedząc w ulubionym fotelu. Zamknij oczy i „odpłyń”, zapomnij choć na chwilę o codziennych troskach. Gdy obudzisz się rano następnego dnia z pewnością poczujesz różnicę. Kilkadziesiąt minut poświęcone wyłącznie sobie, swojemu ciału, poprzedniego wieczora sprawi, że następnego dnia będziesz czuła się lepiej, pewniej, zobaczysz różnicę nie tylko na skórze, ale i w stanie swojego umysłu.

Domowe SPA jako rytuał poprawiający nastrój i dający alternatywę dla wieczorów przed telewizorem czy w zatłoczonym pubie to świetny pomysł dla każdej kobiety, która w codziennym pędzie nie ma czasu dla siebie. To chwile relaksu z kojącym działaniem kosmetyków, uspakajającymi aromatami i delikatnie leniwą atmosferą, która daje poczucie, że „ty jesteś swoim największym skarbem”. A o skarby trzeba dbać…


Drogerie Natura
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: SPA, aromatoterapia, kąpiel, wellenes