kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Sposób na domowe Spa
2008/9/21 0:00:00

Przy dzisiejszym trybie życia wielu kobietom brakuje chwil, które mogłyby poświęcić na dbanie o siebie, swoje ciało i duszę. Domowe Spa to idealny sposób, by zrelaksować się bez ponoszenia wysokich kosztów i utraty cennego czasu.


„SPA & Wellness” to bardzo dziś popularne hasło. SPA to skrót od łacińskiego „sanitas per aquam” - czyli zdrowie dzięki wodzie lub zdrowie poprzez wodę. SPA to szereg zabiegów stosowanych na ciało związanych z wodą. Termin wellness odnosi się zaś do prowadzenia zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę. Nowoczesne ośrodki typu „SPA & Wellness” proponują holistyczne podejście do zdrowia fizycznego i psychicznego.

To miejsca, gdzie w ciszy i spokoju można skupić się wyłącznie na sobie i swoich potrzebach, poddając się zabiegom pielęgnacyjnym, próbując zdrowych potraw oraz aktywnie wypoczywając. Moda na „SPA & Wellness”, która trwa w Polsce od kilku lat, zyskuje coraz większe rzesze zwolenników. Ośrodki tego typu oferują pełen pakiet usług, który wspomóc ma kobiety przemęczone życiem w dużych miastach, ciało i umysł pań podążających za sukcesem. Ekskluzywne hotele proponują weekendowe lub tygodniowe pobyty, dzięki którym można się zrelaksować i nabrać sił do dalszego funkcjonowania w szybkim i stresującym XXI wieku. Z takiej propozycji mogą korzystać jednak nieliczni. Pobyt w renomowanym SPA to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Na szczęście wraz ze wzrostem zainteresowania tego typu usługami i produktami na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków, które można stosować w domu i osiągnąć podobne rezultaty, jak podczas pobytu w SPA. Świadome swoich potrzeb, aktywne kobiety pragną kosmetyków, które nie tylko zapewnią nawilżenie czy ochronę skóry, ale takich, które kompleksowo zadbają o ich całe ciało i duszę. Więc już dziś wieczorem zaplanuj chwilę relaksu w swojej łazience…

Weź dłuższy prysznic lub kąpiel, ciesz się aromatycznym zapachem kosmetyków – żelu pod prysznic i peelingu, odpręż się. Następnie wsmaruj w ciało odżywczy balsam – nie spiesz się, masuj powoli każdą część ciała, równomiernie rozprowadzając kosmetyk. Po czynnościach pielęgnacyjnych zaparz ziołową herbatę, włącz nastrojową muzykę, zapal świece i w takiej magicznej aurze wycisz się, leżąc na łóżku lub siedząc w ulubionym fotelu. Zamknij oczy i „odpłyń”, zapomnij choć na chwilę o codziennych troskach. Gdy obudzisz się rano następnego dnia z pewnością poczujesz różnicę. Kilkadziesiąt minut poświęcone wyłącznie sobie, swojemu ciału, poprzedniego wieczora sprawi, że następnego dnia będziesz czuła się lepiej, pewniej, zobaczysz różnicę nie tylko na skórze, ale i w stanie swojego umysłu.

Domowe SPA jako rytuał poprawiający nastrój i dający alternatywę dla wieczorów przed telewizorem czy w zatłoczonym pubie to świetny pomysł dla każdej kobiety, która w codziennym pędzie nie ma czasu dla siebie. To chwile relaksu z kojącym działaniem kosmetyków, uspakajającymi aromatami i delikatnie leniwą atmosferą, która daje poczucie, że „ty jesteś swoim największym skarbem”. A o skarby trzeba dbać…


Drogerie Natura
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: SPA, aromatoterapia, kąpiel, wellenes


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »