kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Woda jak peeling
2010/12/14 14:10:00

Wody o niezwykłych właściwościach odkrywano na całym świecie, ale na szczególną uwagę zasługuje jedna z nich – woda siarczkowa. Wpływ kąpieli siarczkowych na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka a następnie stymulację procesów odnowy.

Woda siarczkowa odkryta została w Polsce jeszcze w ubiegłym stuleciu, ale z jej zalet w pełni nauczyliśmy się korzystać całkiem niedawno. Co w niej niezwykłego? Woda siarczkowa po zetknięciu ze skórą działa na nią jak naturalny peeling. Dodatkowo działanie peelingujące wspomagają bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości. Kąpiele siarczkowe wykazują ponad to działanie przeciwzapalne uczestnicząc w procesach obrony antyoksydacyjnej organizmu. Efektem tego jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawa ruchomości stawów. Solanka wpływa korzystnie również w chorobach przemiany materii, obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, kwasu moczowego oraz glukozy. A to tylko niewielka część jej nieocenionych właściwości.

Dzięki złuszczającym właściwościom wody siarczkowej, skóra po kąpieli jest głęboko oczyszczona, a jej odbudowujące działanie regeneruje naskórek. Odnowiona skóra jest wyraźnie gładsza, głęboko nawilżona i odżywiona. Oprócz kąpieli, woda siarczkowa stosowana jest także do różnego rodzaju zabiegów. Użycie jej w formie maski, czy peelingu do ciała wpływa na mikrokrążenie w skórze, co wspomaga odnowę tkanek. Maska wygładza skórę, ogranicza złuszczanie i pękanie naskórka, zmniejsza cellulit i rozstępy, zapobiegając tworzeniu się nowych.

W Polsce najsłynniejsza woda siarczkowa pochodzi ze źródła „Malina". Wg klasyfikacji jest to najsilniejsza na świecie woda o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg /l. Warto pamiętać, że im wyższe stężenie czynnych związków siarki w wodzie, tym lepsze jej wchłanianie przez organizm, a tym samym efekty leczenia, które utrzymują się około roku od zakończenia kuracji. Wskazaniem do stosowania kąpieli w wodach siarczkowych są przede wszystkim choroby układu ruchu, przewlekłe choroby zapalne a także niektóre choroby skóry. Kąpiele w wodzie siarczkowej wpływają pond to korzystnie na układ nerwowy i dolegliwości bólowe.




()
Oprac:

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: SPA, peeling, woda siarczkowa


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »