kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

SPA na Dzień Kobiet
2010/3/5 1:30:00

Jak mawiała Elizabeth Taylor "Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak, wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń." - i jak się z nią nie zgodzić? Rola kobiety w dzisiejszym świecie jest bardzo trudna i wymaga ogromnego wysiłku. Bycie idealną żoną i matką w połączeniu ze wzorowym pracownikiem to wyzwanie, któremu może sprostać jedynie kobieta.

Bycie kobietą można porównać do misji specjalnej realizowanej przez całe życie. Współczesność stawia kobiecie ogromne wymagania. Spełniamy wiele ról jednocześnie, które niejednokrotnie są od siebie bardzo różne. Połączenie a przede wszystkim pogodzenie ich wszystkich często graniczy z cudem i stanowi nie lada wyzwanie. A wszystko dlatego, że są to role wykluczające się. Chęć realizacji zawodowych ambicji często staje na drodze bycia przykładną żoną i matką. Mężczyźni cenią delikatność i subtelność kobiet, równocześnie wymagając od nich bycia zdecydowanymi i silnymi emocjonalnie partnerami w życiu. Jak znaleźć złoty środek?Ku chwale kobiet
W kalendarzu jest pewna data kiedy wszystkie kobiety mają swoje święto. W historii dzień 8 marca był obchodzony na różne sposoby. Ideę walki o prawa kobiet po raz pierwszy podjęły pracownice nowojorskich fabryk tekstylnych, które w 1908 roku zorganizowały głośny strajk. Kilka lat później Klara Zetkin, dla upamiętnienia tych wydarzeń, ustanowiła święto wszystkich kobiet, które po raz pierwszy obchodzono w 1911 roku. W Polsce tradycja obchodów Dnia Kobiet została wprowadzona dopiero po II wojnie światowej, gdy stała się doskonałym elementem socjalistycznej propagandy. To właśnie dzięki niej utrwalił się symbol tego dnia, czyli goździk i rajstopy. Centralne obchody święta kobiet zniknęły w 1993 roku, kiedy definitywnie zniosła je premier Hanna Suchocka.


Kobiety o Dniu Kobiet
fot. Siedlisko Morena/Kostrzewa PRAby dowiedzieć się więcej o Dniu Kobiet zapytaliśmy najbardziej zainteresowane. Okazuje się, że mimo wciąż pokutującego mitu korzeni Dnia Kobiet w socjalizmie, coraz chętniej obchodzimy to święto. Szczególnie pozytywnie wypowiadają się kobiety do 25. roku życia - 90 proc. popiera tę inicjatywę. Nieco mniej entuzjastycznie wypowiadają się starsze panie, które tylko w 46 proc. deklarują chęć obchodzenia święta.

W kwestii jak miałby wyglądać udany Dzień Kobiet panie wypowiadały się równie chętnie. Nieoczekiwanie okazało się, że większość odpowiedzi była do siebie bardzo zbliżona a wymagania pań wcale nie są zbytnio wygórowane. Większość z nich marzy o dniu, w którym będzie mogła poczuć się naprawdę wyjątkowo, zrelaksować się i odpocząć od codziennych obowiązków. Zmęczone codziennymi troskami tęsknimy za chwilą beztroskiego "nicnierobienia". Wyniki tych samych badań wskazują, że idealnym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce specjalistów, którzy doskonale wiedzą jak wprawić kobietę w dobry nastrój. Mowa oczywiście o kosmetyczkach, masażystach, fryzjerach i wizażystach, którzy dzięki swoim umiejętnością poprawiają nasz wygląd a tym samym wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie.

fot. Siedlisko Morena/Kostrzewa PRWłaśnie dlatego w ostatnich latach panie chętnie spędzają swoje święto w salonach SPA, korzystając ze wszystkich ich dobrodziejstw. Są również panie idące krok dalej - chcąc odpocząć od zgiełku miasta, odcinając się od codzienności, wyjeżdżają w ciekawe miejsca, aby uczcić swoje święto. Weekendowy wyjazd z najbliższymi przyjaciółkami jest wspaniałą okazją spotkania, na które na co dzień mamy tak mało czasu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wiele ośrodków SPA i hoteli przygotowuje specjalne oferty na Dzień Kobiet. Spędzenie weekendu w niepowtarzalnym miejscu to najlepszy sposób uczczenia Dnia Kobiet. W końcu żaden prezent nie zastąpi relaksującego masażu, aromatycznych kąpieli parowych czy wizyty u kosmetyczki.

Nikt nie powiedział, że łatwo być kobietą. Mamy swoje problemy, rozterki i obowiązki a świat stawia przed nami ciągle nowe wyzwania. Mimo to kochamy siebie za to jakie jesteśmy i za nic nie zamieniłybyśmy się z mężczyznami. "Kobiety są kwiatami, bezustannie zwracają się do światła i jak kwiaty potrzebują słońca, aby się rozwinąć"- twierdzi Aleksander Dumas i podobnie jak z Elizabeth Taylor, nie można się z tym nie zgodzić. Dlatego wykorzystajmy dzień 8 marca i podarujmy sobie chwilę zasłużonego relaksu. Przecież tylko kobieta szczęśliwa może dać szczęście innym.

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Dzień kobiet, SPA


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»